Навіщо їздити одному, якщо можна в компанії?

Чи є краще місце для спостереження за людьми на велосипедах, ніж велошлях через Вонделпарк в Амстердамі?

928

Якщо трохи постаратися, можна роздивитися, що тут їде сім’я з п’ятьох осіб. Два маленькі червоні черевики (по одному видно ззаду кожного ровера) належать двом старшим сестричкам маленького хлопчика, який сидить з татом.

Суботнього серпневого дня я став на віадукті, що проходить над парком в його найвужчій точці, щоб дивитися на людей, які проїжджають унизу. Був холодний і дощовий день. Але дощ щойно скінчився, і сонце знов майже перемогло хмари. Було, як зазвичай у серпні, багато туристів на прокатних велосипедах. І було, як зазвичай у суботу, багато сімей, що поверталися з закупів.

Я вже знімав у парку, але то був Утрехт в робочий день. Все виглядало трохи інакше. Тоді всі явно їхали з точки А до точки Б. Зараз, в суботу, під час літніх канікул, багато людей просто каталися.

Що мене вразило, коли я проглянув матеріал, це те, що більшість людей їздили не самі. Ці люди на роверах багато взаємодіють між собою. Вони їздять з друзями, коханцями, колегами, дітьми, а часто взагалі їздять групами.

927

Судячи з однакового вбрання, ці хлопці, мабуть, співробітники. І, схоже, добре проводять час!

В Нідерландах їзда велосипедом — це справді товариська діяльність. За деякими винятками вся інфраструктура збудована так, щоб люди могли їздити вдвох поряд. Це дає можливість батькам їхати поруч з дітьми, але так роблять всі. Для голландців їхати пліч-о-пліч — звичайна справа.

Як добре видно на відео, це дозволяє легко спілкуватися. Люди балакають і сміються разом. Дехто, схоже, має більш серйозні розмови, але більшість просто добре проводить час їдучи.

Сподіваюсь, вам сподобається дивитися на цих людей так само, як і мені.

Оригінал на bicycledutch.wordpress.com
Переклав Ведомир Ареміх 

Leave a Reply